Stranice

petak, 20. prosinca 2013.

Zalaganje za izvrsnost kompanije Herbalife

Herbalife® proizvodi su poznati po svojoj kvaliteti i učinkovitosti. Za održavanje pozicije globalnog lidera u prehrani herbalife i dalje proizvodi inovativne, znanstveno-temeljene proizvode koji su u skladu s najvišom kvalitetom istraživanja, razvojem i proizvodnim standardima.

Razvoj proizvoda

 Za razvoj novih proizvoda naš proizvodni razvojni tim počinje s osnovama dobre prehrane i sastojcima koji pružaju pravu ravnotežu hranjivih tvari. Korist od svakog sastojka koji se koristi u Herbalife proizvodima potkrijepljena je znanstvenim dokazima. Tako mi znamo da ono što je u boci je dobro i za vas.

Kvalitetni sastojci

Samo najčišći sastojci od odobrenih dobavljača dio su naših proizvoda, tako da možete biti sigurni da vi i vaši klijenti dobivate samo najbolje. Naša strategija „Od sjemena do prehrane” je jedna od inicijativa koje smo uveli kako bismo osigurali maksimalnu kontrolu kvalitete, čistoće i slijednosti sastojaka kroz opskrbni lanac.

Inovativni pristup

Trudimo se ostati na čelu prehrambene industrije koja stalno nastoji stvoriti nove i inovativne proizvode u našim vrhunskim laboratorijima. Naša partnerstva sa sveučilištima diljem svijeta osiguravaju naš angažman u promicanju prehrambene znanosti kako bi se proizvodila najbolja hrana i proizvodi za upravljanje težinom na tržištu.

Stručno znanje


Sretni smo što radimo s vodećim stručnjacima na području prehrane i zdravlja koji sjede u našim savjetodavnim odborima – Savjetodavni odbor za ishranu i Herbalife institut za prehranu. Njihovo bogatstvo znanja i iskustva osigurava da razvijamo proizvode i programe ispitivanja koji nas drže na čelu znanosti.

Više o proizvodima kompanije Herbalife

petak, 13. prosinca 2013.

Par uredskih vježbi

Čučnjevi uz stolac

 Jednostavno stanite ispred svojeg stolca stopala razmaknutih u širini ramena i oponašajte pokret sjedanja. Čim dotaknete stolac, ponovo se uspravite i ponovite. Ako vaš stolac ima kotačiće, ne zaboravite ih prethodno zakočiti! Ova vježba će zategnuti i očvrsnuti donji dio vašeg tijela.






Vježbe za tricepse spuštanjem uz stolac

Rukama se oslonite na stolac i odmaknite noge prema naprijed sve dok vam bedra ne budu paralelno s podom, a koljena savinuta. Ruke savinite u laktovima i spustite tijelo tako da vam laktovi budu iza tijela, a ne sa strane. Spustite se nekoliko centimetara držeći težinu tijela rukama, a potom se vratite u početni položaj. Ova će vježba ojačati tricepse na vašim rukama.




Trbušnjaci u stolcu


Vježbajte svoje trbušne mišiće sjedeći u stolcu, pazeći da sjedite uspravno, ravnih leđa. Jednostavno stavite dlanove iza ruke i podignite jedno koljeno prema prsima, nastojeći dotaknuti koljeno suprotnom rukom. Ovo je vježba za jačanje trupa.

petak, 6. prosinca 2013.

Istezanje za stolom

Ublažite stres i istegnite bole mišiće jednostavnim vježbama istezanja koje možete izvoditi sjedeći u stolcu.

Istegnite se od glave do pete, počevši s vratom.

  • Lagano nagnite glavu prema ramenu.
  • Zadržite položaj deset sekundi.
  • Ponovite na drugu stranu.

Potom opustite ramena kako biste se riješili bolova, povećali fleksibilnost i pojačali snagu.

  • Rotirajte s ramenima prema naprijed u kružnim pokretima.
  • Rotirajte s ramenima prema natrag u kružnim pokretima.
  • Ponovite deset puta.
  • Istegnite zglobove kako bi ih pripremili za rad na računalu.
  • Istegnite ruke s dlanovima okrenutim prema dolje.
  • Ponovite isto s drugom rukom, ali prste povlačite prema dolje.
  • Zadržite u tom položaju tri sekunde.
  • Povucite prema gore prstima.
  • Zadržite u tom položaju tri sekunde.
  • Ponovite vježbu, naizmjenično tri puta.

Ublažite umor nogu istezanjem gležnjeva i listova.

  • Podignite jedno stopalo s poda držeći nogu ispruženom.
  • Savinite gležanj tako da prste usmjerite prema gore.
  • Istegnite gležanj usmjeravajući nožne prste prema dolje.
  • Ponovite deset puta, potom isto učinite i s drugom nogom..
  • Nožnim prstima opišite krug pomicanjem stopala najprije u smjeru kazaljke na satu, a zatim u smjeru suprotnom od smjera kazaljke na satu.
  • Ponovite s drugim stopalom.

petak, 29. studenoga 2013.

Par savjeta da začas ponovo počnete redovito vježbati

  1. Nemojte očekivati da ćete odmah imati jednaku kondiciju kao što ste je imali prije nego ste prestali s vježbanjem. Ukoliko stalno ne koristite svoje mišiće i ne razvijate ili održavate snagu i izdržljivost, kondicija će se smanjiti. Zato imajte strpljenja i vježbanje uvijek prilagodite svojoj momentalnoj kondiciji.
  2. Nastojte vježbati dvadeset ili trideset minuta dnevno kada počinjete s vježbanjem, a intenzitet neka bude takav da se osjećate ugodno. Kako napredujete s vježbama polako pojačavajte intenzitet vježbi ili svakoga dana vježbajte deset minuta duže.
  3. Koristite težinu svog tijela za vježbe snage i usredotočite se na tehniku vježbanja. Svakoga tjedna dodajte 1-2 kg dodatnog opterećenja sve dok ne dosegnete intenzitet opterećenja koji možete ocijeniti kao 7-8 od 10 (pri čemu je 10 maksimalno moguće opterećenje za vas).
  4. Iskoristite prednosti isprekidanog vježbanja. Ukoliko u vježbanje uključite i razdoblja odmaranja, moći ćete početi vježbati umjerenijim tempom. Počnite s više odmora nego vježbi, a potom postupno mijenjajte omjer dok ne dođete na 50% vježbanja / 50% odmora. Ukoliko razumno oblikujete svoje vježbanje i učinite ga zabavnim, manja je vjerojatnost da ćete ubuduće opet odustati!

petak, 22. studenoga 2013.

Vježbe za skučeni uredski prostor

Provodite li čitav dan sjedeći za stolom? Nije to ništa neobično – današnja moderna tehnologija omogućava vam da gotovo sve obavite uz pomoć računala. Nikada u povijesti nismo se manje kretali, no naša se tijela ipak trebaju kretati – i to svakoga dana. Tehnologija nam omogućava da budemo učinkovitiji, no često upravo naša tijela plaćaju cijenu napretka. Ukoliko se ne krećete dovoljno, osjećati ćete umor, ukočenost i bolove.
Uredski prostor često ne dozvoljava mnogo kretanja, no evo nekoliko savjeta s kojima ćete ipak moći ostati aktivni tijekom dana, kako biste zadržali energiju i osjećali se odlično.
Trebali biste svakoga dana odvojiti trideset minuta za vježbu. Imate li na umu da se ne mora raditi o 30 minuta ‘u komadu’ - lakše ćete pronaći po pet minuta tu i tamo, kada se ukaže prilika.
Možda pet minuta i ne izgleda kao mnogo vremena, no bolje pet minuta nego ni jedna.

 Budite spremni

  •  Ponesite tenisice na posao, kao biste mogli prošetati tijekom stanke za ručak ili vježbati za vrijeme stanke  za kavu.
  • Svakodnevno ponesite na posao elastičnu traku za vježbanje – to je lagano pomagalo koje se može koristiti na mnogo načina, pa ćete  s njom i na poslu moći izvoditi jednostavne, ali djelotvorne vježbe snage.
  • Provjerite možete li na nekoliko sati tijekom dana svoj uredski stolac zamijeniti pilates loptom. Sjedenje na lopti prisilit će vas da zadržite dobar položaj tijela, čime jačate trup.
  • Utezi za noge odlični su za izvođenje vježbi nogu za stolom.

Vježbe tijekom telefoniranja

Velika prednost modernih telefona je da možete razgovarati bez da držite slušalicu (zvučnik), pa se možete slobodno kretati. Tako dugo dok se ne radi o video-pozivu nitko vas ne može vidjeti! Iskoristite duge razgovore za neku od sljedećih vježbi.

petak, 15. studenoga 2013.

5 razloga zašto međuobroci mogu biti korisni

  1. Potrebe svojeg organizma za hranjivim tvarima možete zadovoljiti i uvođenjem međuobroka u svakodnevnu prehranu. Uzimanjem voća i povrća između obroka možete ispuniti preporučenih pet i više porcija tih namirnica dnevno, a mliječni međuobroci mogu osigurati dodatne vrijedne proteine i kalcij.
  2. Jedete li češće, biti ćete umjereniji pri obrocima. Ako znate da ćete češće jesti, možete se naviknuti da se pri svakom obroku  zadovoljite s manje hrane, jer znate da ćete opet jesti za nekoliko sati.
  3. Zdravi međuobroci u kontroliranim količinama imaju važnu ulogu u vašoj prehrani jer zahvaljuju˛i njima više nećete posezati za nezdravim “poslasticama” s kojima možete nakupiti neželjene kilograme.
  4. Uzimanjem zdravih namirnica između obroka možete izbjeći napadaje gladi i osigurati si stalnu energiju za sve napore tijekom dana.
  5. Ljepota zdrave prehrane je u činjenici da voće, povrće i cjelovite žitarice sadrže mnogo vlakana, a relativno malo kalorija. To znači da svakih nekoliko sati možete nešto pojesti i tako imati i kvantitetu i kvalitetu – bez unošenja ogromnog broja kalorija.

utorak, 10. rujna 2013.

Kako male izmjene vaših recepata mogu uvelike smanjiti kalorijsku vrijednost




Stručnjakinja za prehranu Susan Bowerman pokazuje vam kako s malim promjenama u pripremi hrane možete uvelike smanjiti broj kalorija. Zamijenite li samo nekoliko sastojaka, jela koja kuhate mogu biti mnogo zdravija.
Prva stvar kod prilagodbe recepata je pregledati popis sastojaka i odlučiti možete li neke od njih zamijeniti zdravijim sastojcima, te tako smanjiti količinu masnoća i broj kalorija ili povećati njihovu hranjivu vrijednost.


– Može li vaše jelo biti jednako dobro ako umjesto vrhnja koristite običan jogurt?
– Bi li mljevena puretina bila jednako dobra kao i mljevena junetina?
– Možete li povećati količinu vlakana koristeći smeđu rižu umjesto bijele?
 
Možete li u salatu ili prilog prokrijumčariti malo voća? Korištenjem zamjenskih sastojaka koji daju približno isti okus jednostavno možete smanjiti broj kalorija.
  • Umjesto maslaca ili umaka koristite sezonsko povrće kuhano na pari i začinjeno limunovim sokom, octom, začinskim biljem, češnjakom, lukom i začinima.
  • Smrznuto povrće i voće jednako je hranjivo i svježe, može biti manje skupo, a omogućava vam da jedete namirnice koje nisu dostupne tijekom čitave godine.
  • Kada kuhate nešto što se može zamrznuti, poput juha, variva i složenaca, pripremite dvostruku količinu. Tako ćete imati nešto zdravo u zamrzivaču za situacije kada ste umorni i ne želite kuhati, pa nećete posegnuti za gotovom hranom iz drive-through restorana.
  • Juhama, čiliju, mesnoj štruci, složencima, salati od tunjevine ili piletine te umaku za tjesteninu dodajte kockice povrća da smanjite ukupan broj kalorija i povećate hranjivu vrijednost.
  • Umjesto salate kristalke u salatama koristite povrće tamnozelenog lišća – hranjivije je.

utorak, 18. lipnja 2013.

Koža ljeti

Ljetna odjeća podrazumijeva da pokazujemo više kože – stoga je prirodnom da želimo da naša koža u to doba godine izgleda najbolje što može.

Eksfolijacija jednom ili dva puta tjedno pomoći će da vaša koža izgleda blistavo, glatko i mlađe. Eksfolijacija je prirodan proces kojim tijelo odbacuje vanjski sloj mrtvih stanica kože dok se ispod njega stvaraju nove stanice kože. Korištenjem sredstava za eksfolijaciju potičemo taj prirodni proces. Jednostavnim trljanjem male čestice u eksfolijantima pomažu u uklanjanju vanjskog sloja odumrlih stanica kože. Takav “peeling” uklanja odumrle stanice i otkriva novu, zdravu kožu. Nakon eksfolijacije uvijek nanesite hidratantno sredstvo poput vitaminske hidratantne kreme za lice, kako bi vaša koža postala svilenkasto meka.

Glavni uzroci starenja kože?


U glavne uzroke starenja kože spadaju izloženost sunčevom svjetlu, loša prehrana, premalo vježbanja, stres, neispavanost, zagađenje, pušenje i prekomjerno konzumiranje alkohola. Jednako je važno paziti na sebe izvana i iznutra.

 Jeste li znali?


UVA zrake koje izazivaju nastanak bora mogu prodrijeti do vaše kože čak i za oblačnog bremena. Svoju kožu lakše ćete zaštititi ako koristite hidratantnu kremu s ugrađenim zaštitnim faktorom.

Kako biste se zaštitili od neželjenog faktora UVA zraka koristite kreme sa zaštitnim faktorom.

ponedjeljak, 11. ožujka 2013.

Prekidanje jo-jo ciklusa prehrane

Jedna od mojih dugogodišnjih klijentica je izgubila oko 68 kg. Sada, prije nego što počnete razmišljati, „Vau – to je puno kilograma?” ili „Pitam se kako je to uspjela”, reći ću samo da kilograme nije izgubila odjednom. Ustvari, ona je izgubila 13,6 kg pet puta do sada. Ona je klasična „jo-jo osoba na dijeti” – njezina težina ide gore i dolje, ali rijetko ostaje stalna zadugo. Davno je dokazano da će ljudi vjerojatno vraćati svoju kilažu (jo-jo učinak) kada usvoje strogi režim mršavljenja – koji je prestrog kako bi se provodio duže vrijeme. Nakon što dijeta padne u vodu, stare navike se nastavljaju, težina se vraća i ciklus počinje iznova
.

Nema ništa loše u tome da budete ambiciozni i da želite držati svoju težinu pod kontrolom. Imati želju i nagon da zadovoljite svoj cilj je dobivanje tek pola bitke. Ali prepoznati da se pokušava napraviti previše i prebrzo, može biti i vaš neuspjeh. Budite realni o tome koliko se možete promijeniti odjednom, i prihvatite sve što te promjene donose u smislu mršavljenja.

Praćenje vlastitog napretka je iskušana i prava strategija koja će vas zadržati na stazi. I pronalaženje izvora podrške je korisno, također. Prijatelji za vježbanje su odlični, a neki ljudi smatraju velikom vrijednošću podršku koju dobivaju putem online zajednica. Konačno, biti fleksibilan i učiti iz vlastitih pogrešaka. Ako isprobavate režim vježbanja ili novu hranu u kojoj zaista ne uživate, pokušajte nešto drugo. Ne zaboravite da cilj nije izgubiti što je više težine u što kraćem vremenu – želite uspostaviti zdrave obrasce prehrane i vježbe koji će vam pomoći da ostvarite svoju idealnu težinu i zadržite je.

Jasno, dobar dio rješavanja jo-jo učinka ima veze s promjenom vašeg ponašanja. Jesti manje obroke češće. Osigurajte i uključite proteine u borbi s glađu uz svaki obrok i međuobrok. Planirajte unaprijed, pratite napredak i prihvatite pomoć – to je ključ uspjeha. Brzi sprint prema ciljnoj liniji – uz trčanje u drugom smjeru – neće vas nigdje odvesti. Kada je riječ o uspješnom mršavljenju, sporost i odmjerenost definitivno donose pobjedu u utrci.

Autor Susan Bowerman, MS, RDi CSSD. Susan je plaćeni savjetnik za Herbalife.

četvrtak, 21. veljače 2013.

Neka često grickanje postane zdrava navika


Provedite malo vremena sa djecom – ili svojim kućnim ljubimcima – i primijetiti ćete da je neprestano grickanje malih količina hrane zapravo instinktivni način kako se jede tokom dana. Zasigurno smo se razvili kao bića koja često jedu hranu, a ne bića koja jedu obroke, stoga grickanje nije nužno loše – ako odaberete primjerene namirnice i ako ste istinski gladni, to može biti zdrava navika.
Obično ogladnimo svaka tri do četiri sata, pa bi nas s toga više manjih obroka raspoređenih tijekom dana moglo spriječiti da previše jedemo za vrijeme obroka. Međuobroci bi trebali sadržavati izvjesnu količinu zdravih ugljikohidrata – poput voće, povrća cjelozrnih žitarica (poput krekera) – i nešto proteina (poput orašastih proizvoda, proizvoda od proteina soje ili nemasnih mliječnih proizvoda).
Veliki razmak poslijepodne između ručka i večere može biti problematičan i mnogi ga pokušavaju „izdržati“, no završe tako da previše pojedu za večeru. Umjesto malog poslijepodnevnog međuobroka probajte pojesti „drugi ručak“ – nešto konkretnije kao što je proteinski shake ili šalica svježeg kravljeg sira sa malo voća. A onda možete smanjiti količinu hrane za večeru.
Ako imate problema s grickanjem poslije večere, probajte oprati zube poslije večere. To može upaliti kao odličan znak da prestanete jesti.

četvrtak, 14. veljače 2013.

Potrošnja kalorija u tijelu

Kako naše tijelo troši kalorije koje unosimo u njega?

Kalorije koje unosimo u tijelo ono koristi za niz neophodnih funkcija kao što su: razmišljanje glavom, otkucaji srca, pomicanja malog nožnog prsta i svega ostaloga o čemu rijetko tko od nas vodi računa, već sve to uzimamo zdravo za gotovo. Na slici je grafički objašnjeno kako će naše tijelo potrošiti potrošiti 100 kalorija dobivenih od jedne velike porcije borovnica.





petak, 8. veljače 2013.

Ugljikohidrati



Ugljikohidrat je opći naziv za skupinu hranjivih tvari u kojoj se nalaze šećeri, škrob i dijetetska vlakna. Šećer i škrob sa mogu probaviti, no vlakna su neprobavljiva i u probavnom traktu formiraju vlaknastu masu. Ugljikohidrati su makronutrijenti kojih u prehrani treba u najvećoj količini.
Ugljikohidrati su glavni izvor energije za organizam i potrebni su za ispravno funkcioniranje središnjeg živčanog sustava, bubrega i mozga jer organizam opskrbljuju glukozom. Ugljikohidrati su važni i za mišićnu strukturu.

Jednostavni i složeni ugljikohidrati

Dobri izvori ugljikohidrataUgljikohidrati mogu biti jednostavni i složeni. Namirnice bogate jednostavnim ugljikohidratima ili jednostavnim šećerima uglavnom su rafinirane i pretežno sadrže manje esencijalnih vitamina i minerala. Brzo se probavljaju i organizmu daju energiju jer sadrže rafinirane šećere koji se brzo apsorbiraju u krvotok. To može izazvati nagle promjene šećera u krvi, što dovodi do fluktuacije energije i može izazvati napadaje gladi.
Složeni ugljikohidrati poput škroba sporije se probavljaju. Složeni ugljikohidrati sastavljeni su od međusobno povezanih jedinica različitih jednostavnih ugljikohidrata. U procesu probave oni se razlažu na jednostavne šećere. Kako je za to razlaganje potrebno vrijeme, organizam ih dulje probavlja i apsorbira, što može imati za posljedicu postojano oslobađanje energije.

Dobri izvori ugljikohidrata

  • Voće i povrće.
  • Mahunarke.
  • Kruh i pahuljice od cjelozrnih žitarica.
  • Tjestenina.
više informacija o zdravoj prehreani na portalu: zdravlje i ljepota

ponedjeljak, 4. veljače 2013.

Shake zdravi izbor



Važno je jesti uravnotežene hranjive obroke svaki dan. Kada ubrzani život to učini nemogućim, shake Formula 1 je jedan od načina koji pomaže da dosegnete svoj preporučeni dnevni unos hranjivih tvari, uključujući proteine koji vam mogu pomoći u izgradnji mišićne mase. Niže usporedbe ističu određene hranjive tvari koje se nalaze u svakodnevnim obrocima, ali tu nisu sve vrijedne hranjive tvari koje ove namirnice pružaju.


Herbalife shake - zamjenski obrok


utorak, 29. siječnja 2013.

SNAGA PROTEINA



Proteini su potrebni u odgovarajućim količinama svakoga dana kao jedni od glavnih hranjivih tvari koje tijelo treba. Protein je građevni blok cjelokupnog života i esencija za rast stanica i oporavak tkiva. Proteini su sastavljeni od „građevnih blokova” zvanih aminokiseline. Mnoge od njih su poznate kao „bitne”, jer ih tijelo ne može proizvoditi i stoga, one moraju biti unesene kroz prehranu. Kada protein sadrži sve esencijalne aminokiseline, smatra se „potpunim”.Proteini mogu biti životinjskog ili biljnog podrijetla. Svi proteini životinjskog podrijetla su potpuni. Biljni izvori, s iznimkom proteina soje, smatraju se nepotpunima jer nedostaje jedna ili više esencijalnih aminokiselina. Međutim, dva nepotpuna biljna proteina mogu biti komplementarni – jedan protein može pružiti aminokiselinu koja nedostaje drugom, i obrnuto. Na ovaj način, strogi vegetarijanci mogu zadovoljiti potrebe za proteinima.

ZAŠTO SU PROTEINI TAKO VAŽNI?

Proteini imaju brojne važne funkcije u tijelu, i pridonose:
  • Rastu mišićne mase
  • Održavanju slabe mišićne mase
  • Održavanju normalnih kostiju

Uzimate li kroz svoju prehranu dovoljno proteina?

Guideline Daily Amount (GDA – Smjernica za dnevne količine) proteina je otprilike 10-15% vašeg dnevnog unosa kalorija.To znači otprilike 55g proteina dnevno za muškarce i 45g za žene.

DOBRI IZVORI PROTEINA:

  • Jaja
  • Riba
  • Piletina i nemasno bijelo meso
  • Crveno nemasno meso
  • Orašasti plodovi i sjemenke
  • Grah, leća i grašak

Proteinski prašak od soje, surutke (iz mlijeka) ili bjelanjaka jaja može se dodati u obroke kako bi se pojačao sadržaj proteina.